Чим мити меблі з ДСП?

     Сучасне меблеве виробництво широко використовує ЛДСП - даміновані деревно-стружкові плити для виготовлення меблів. Це матеріал володіє високою міцністю, не схильний до розсихання і розшарування, в ньому не заводяться грибки плісняви ​​і жучки, але незважаючи на наявність цих якостей, він потребує догляду, щоб якомога довше зберегти свої властивості і характеристики. Як же доглядати за меблями з ДСП, щоб вона якомога довше зберігала бездоганний вигляд? Давайте розглянемо це питання.

     Для використання в меблевому виробництві, ДСП має декоративне покриття з паперово-шаруватого пластику (ламінату), плівки, шпону або лаку. Особливою популярністю сьогодні користується меламінове покриття, яке відрізняється високою міцністю і стійкістю до дії вологи і високих температур. Покриття не тільки покращує зовнішній вигляд матеріалу, але і значно підвищує захист матеріалу від пошкодження.

     З ДСП переважно виготовляють стінки і полички шаф, бічні і горизонтальні поверхні столів, а також стільниці, дитячі ліжка та інші конструкційні елементи меблів.

Правила догляду за меблями з ДСП
Правило №1
Багато виробників стверджують, що ДСП не боїться вологи, тому меблеві вироби можна багаторазово мити, але захоплюватися цим процесом все ж не варто, так як якщо волога потрапить на дерев'яні складові плити, ДСП розбухне і деформації не уникнути навіть при ретельному висушуванні матеріалу. Запам'ятайте, що ДСП і вода не сумісні, особливо якщо порушена цілісність декоративного або захисного покриття, в результаті якого відбувається контакт води з деревною стружкою, що є основним компонентом ДСП.

Правило №2
Видаляти пил з меблів рекомендується сухою м'якою ганчіркою з фланелі або замші, не використовуйте губки з ворсом та скребок - вони можуть пошкодити поверхню і зіпсувати зовнішній вигляд меблів. В якості профілактики іноді слід протирати меблі спеціальними антистатичними засобами, так як сухе прибирання пилу призводить до електризації поверхні, що є основною причиною притягнення пилу.

Правило №3
У разі появи бруду на меблях фахівці рекомендують видаляти сильні забруднення за допомогою мильного розчину із наступним витиранням насухо поверхні. Можна скористатися і вологими серветками.

Категорично забороняється при догляді за меблями з ДСП:

1)
Користуватися агресивними хімічними реактивами, розчинниками.


2)
Неприпустимо застосування спеціальних засобів по догляду за натуральною деревиною - полиролями, мастикою або воском, так як вони можуть призвести до зміни кольору плівки, що покриває матеріал і її деформації. Але якщо ви все ж вирішили використовувати хімічні засоби, перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією і визначте для яких матеріалів вони підходять.


3)
Не можна використовувати абразивні миючі засоби. Наприклад, очищати поверхню за допомогою соди.

Незважаючи на те, що меблі з ДСП з роками не втрачає своєї привабливості і має високу якість, вона потребує дбайливого догляду. Дотримуючись правил по догляду за меблями з ДСП, ви зможете на довгі роки зберегти презентабельний зовнішній вигляд і початкові зовнішні характеристики меблів.

УВАГА!
Цей сайт не підтримується браузером Internet Explorer 6!
Необхідно оновити версію браузера!
Введіть у цьому полі слова для пошуку меблів і просто зачекайте одну-дві секунди